PCSV48-3R3M-RC
- Manufacturer Part Number:
- PCSV48-3R3M-RC
- Manufacturer/Brand:
- Allied Components International
- Part of Description:
- 3.3H 20% SHIELDED POWER CHIP I
- Manufacturer :
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.2A
- Current Rating (Amps) :
- 2.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 70mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance :
- 3.3 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%