PCSV65-101M-RC
- Manufacturer Part Number:
- PCSV65-101M-RC
- Part of Description:
- 100H 20% SHIELDED POWER CHIP IND
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.3A
- Current Rating (Amps) :
- 800 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 500mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.177" (4.50mm)
- Inductance :
- 100 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%