PCS4D18-220N-RC
- Manufacturer Part Number:
- PCS4D18-220N-RC
- Manufacturer/Brand:
- Allied Components International
- Part of Description:
- 22H30% POWER CHIP SHIELDED INDUC
- Manufacturer :
- Current - Saturation (Isat) :
- 410mA
- Current Rating (Amps) :
- DC Resistance (DCR) :
- 480mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance :
- 22 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 100°C
- Size / Dimension :
- 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±30%