PCSV48-2R2M-RC
- Manufacturer Part Number:
- PCSV48-2R2M-RC
- Part of Description:
- 2.2UH 20% SHIELDED POWER CHIP I
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.8A
- Current Rating (Amps) :
- 2.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 60mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%