PCS105-681T-A-RC
- Manufacturer Part Number:
- PCS105-681T-A-RC
- Part of Description:
- 680H 30% POWER CHIP SHIELDED
- Current - Saturation (Isat) :
- 520mA
- Current Rating (Amps) :
- DC Resistance (DCR) :
- 1.6Ohm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.197" (5.00mm)
- Inductance :
- 680 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±30%