PCSLF1275-220M-RC
- Manufacturer Part Number:
- PCSLF1275-220M-RC
- Part of Description:
- 22uH +/-20% Power Chip Inductor
- Current - Saturation (Isat) :
- 4A
- Current Rating (Amps) :
- 4 A
- DC Resistance (DCR) :
- 26mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.309" (7.85mm)
- Inductance :
- 22 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%