506WLSN2R00KT494T
- Manufacturer Part Number:
- 506WLSN2R00KT494T
- Part of Description:
- FIXED IND 2UH 494MA 650 MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 494 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 650mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.117" (2.97mm)
- Inductance :
- 2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.245" L x 0.133" W (6.22mm x 3.38mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%