SFSD-15-30-H-05.90-S
Manufacturer Part Number:
SFSD-15-30-H-05.90-S
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.492' (149.86mm, 5.90")
Number of Positions :
30
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)