BWVF004040262R2M00
Manufacturer Part Number:
BWVF004040262R2M00
Manufacturer/Brand:
Chilisin Electronics
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 3.5A 45 MOHM SMD
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.8A
Current Rating (Amps) :
3.5 A
DC Resistance (DCR) :
45mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%