FSLM2520-R15J=P2
- Manufacturer Part Number:
- FSLM2520-R15J=P2
- Manufacturer/Brand:
- Toko America Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 150NH 500MA 250 MOHM
- Manufacturer :
- Toko America Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 250mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 530MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.067" (1.70mm)
- Inductance :
- 150 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 25.2 MHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 1008 (2520 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 30 @ 25.2MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.106" L x 0.087" W (2.70mm x 2.20mm)
- Supplier Device Package :
- 1008 (2520 Metric)
- Tolerance :
- ±5%