MMD-12EZ-1R0M-V1-RU
- Manufacturer Part Number:
- MMD-12EZ-1R0M-V1-RU
- Part of Description:
- FIXED IND 1UH 29A 2.5 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 50A
- Current Rating (Amps) :
- 29 A
- DC Resistance (DCR) :
- 2.5mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.197" (5.00mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%