DPO-5.0-100
- Manufacturer Part Number:
- DPO-5.0-100
- Part of Description:
- FIXED IND 100UH 5A 59 MOHM TH
- Current Rating (Amps) :
- 5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 59mOhm Max
- Inductance :
- 100 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 1.181" Dia x 0.512" W (30.00mm x 13.00mm)