CSBL1809-6R8M
- Manufacturer Part Number:
- CSBL1809-6R8M
- Part of Description:
- FIXED IND 6.8H 18.5A 4.7M SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 31A
- Current Rating (Amps) :
- 18.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 4.7mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.362" (9.20mm)
- Inductance :
- 6.8 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.760" L x 0.717" W (19.30mm x 18.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%