CSBX1809-4R7M
- Manufacturer Part Number:
- CSBX1809-4R7M
- Part of Description:
- FIXED IND 4.7H 22.5A 3.4M SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 39A
- Current Rating (Amps) :
- 22.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 3.4mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.362" (9.20mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.760" L x 0.717" W (19.30mm x 18.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%