CSD0910B-6R8M
- Manufacturer Part Number:
- CSD0910B-6R8M
- Current - Saturation (Isat) :
- 8.7A
- Current Rating (Amps) :
- 5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 18.7mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.394" (10.00mm)
- Inductance :
- 6.8 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
- Tolerance :
- ±20%