CSBL1275-5R6M
- Manufacturer Part Number:
- CSBL1275-5R6M
- Part of Description:
- FIXED IND 5.6H 17A 5.29M SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 22A
- Current Rating (Amps) :
- 17 A
- DC Resistance (DCR) :
- 5.29mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.299" (7.60mm)
- Inductance :
- 5.6 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%