CSBX1275-1R5M
- Manufacturer Part Number:
- CSBX1275-1R5M
- Part of Description:
- FIXED IND 1.5H 28A 1.61M SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 54A
- Current Rating (Amps) :
- 28 A
- DC Resistance (DCR) :
- 1.61mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.299" (7.60mm)
- Inductance :
- 1.5 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%