CSBX1275-150M
- Manufacturer Part Number:
- CSBX1275-150M
- Manufacturer/Brand:
- CODACA
- Part of Description:
- FIXED IND 15H 9.3A 13.8M SMD
- Manufacturer :
- CODACA
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 16A
- Current Rating (Amps) :
- 9.3 A
- DC Resistance (DCR) :
- 13.8mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.299" (7.60mm)
- Inductance :
- 15 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%