CSBX1265-180M
- Manufacturer Part Number:
- CSBX1265-180M
- Manufacturer/Brand:
- CODACA
- Part of Description:
- FIXED IND 18UH 8.5A 17.5MOHM SMD
- Manufacturer :
- CODACA
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 11.2A
- Current Rating (Amps) :
- 8.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 17.5mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.256" (6.50mm)
- Inductance :
- 18 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%