CSBX1265-4R7M
- Manufacturer Part Number:
- CSBX1265-4R7M
- Part of Description:
- FIXED IND 4.7UH 14.0A 6.25MOHM S
- Current - Saturation (Isat) :
- 27A
- Current Rating (Amps) :
- 14 A
- DC Resistance (DCR) :
- 6.25mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.256" (6.50mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%