SLA36385B-210L
- Manufacturer Part Number:
- SLA36385B-210L
- Manufacturer/Brand:
- ITG Electronics, Inc.
- Part of Description:
- 210NH, 15%, 0.4MOHM, 38A MAX. PO
- Manufacturer :
- ITG Electronics, Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 38A
- Current Rating (Amps) :
- 38 A
- DC Resistance (DCR) :
- 0.4mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.374" (9.50mm)
- Inductance :
- 210 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 500 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 130°C
- Package / Case :
- 2-SMD
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Size / Dimension :
- 0.354" L x 0.197" W (9.00mm x 5.00mm)
- Supplier Device Package :
- 2-SMD
- Tolerance :
- ±15%