MMD-04BZ-1R5M-V1-RU
- Manufacturer Part Number:
- MMD-04BZ-1R5M-V1-RU
- Part of Description:
- FIXED IND 1.5UH 5.1A 46 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 6.1A
- Current Rating (Amps) :
- 5.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 46.3mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance :
- 1.5 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%