CSAB0530-2R2M
- Manufacturer Part Number:
- CSAB0530-2R2M
- Current - Saturation (Isat) :
- 9.5A
- Current Rating (Amps) :
- 5.9 A
- DC Resistance (DCR) :
- 29mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.213" L x 0.197" W (5.40mm x 5.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%