SC2511-R47MHF
- Manufacturer Part Number:
- SC2511-R47MHF
- Manufacturer/Brand:
- ITG Electronics, Inc.
- Part of Description:
- 0.47UH, 20%, 2.6mOhm, 28A Max.
- Manufacturer :
- ITG Electronics, Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 28 A
- DC Resistance (DCR) :
- 2.6mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 0.47 µH
- Inductance Frequency - Test :
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Size / Dimension :
- 0.291" L x 0.268" W (7.40mm x 6.80mm)