CSHB0530R-6R8M
- Manufacturer Part Number:
- CSHB0530R-6R8M
- Manufacturer/Brand:
- CODACA
- Part of Description:
- POWER CHOKE, SMD MOLDED INDUCTOR
- Manufacturer :
- CODACA
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 4.7A
- Current Rating (Amps) :
- 5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 58mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 6.8 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Alloy Powder
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%