MMD-06CZ-6R8M-V1-RU
- Manufacturer Part Number:
- MMD-06CZ-6R8M-V1-RU
- Part of Description:
- FIXED IND 6.8UH 4.5A 60 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 8A
- Current Rating (Amps) :
- 4.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 60mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 6.8 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%