CSAB0420-2R2M
- Manufacturer Part Number:
- CSAB0420-2R2M
- Manufacturer/Brand:
- CODACA
- Part of Description:
- SMD INDUCTOR,MOLDING POWER CHOKE
- Manufacturer :
- CODACA
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 5A
- Current Rating (Amps) :
- 4 A
- DC Resistance (DCR) :
- 65mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Alloy Powder
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%