CKST201610-4.7UH/M
- Manufacturer Part Number:
- CKST201610-4.7UH/M
- Part of Description:
- SMD POWER INDUCTORS4.7UH20%
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.7A
- Current Rating (Amps) :
- 1.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 280mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0806 (2016 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 0806
- Tolerance :
- ±20%