CKST201610-3.3UH/M
- Manufacturer Part Number:
- CKST201610-3.3UH/M
- Part of Description:
- SMD POWER INDUCTORS3.3UH20%
- Current - Saturation (Isat) :
- 2A
- Current Rating (Amps) :
- 1.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 216mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 3.3 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0806 (2016 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 0806
- Tolerance :
- ±20%