CT1008LSF-103J
- Manufacturer Part Number:
- CT1008LSF-103J
- Manufacturer/Brand:
- Central Technologies
- Part of Description:
- SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
- Manufacturer :
- Central Technologies
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- DC Resistance (DCR) :
- 2.95Ohm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 60MHz
- Height - Seated (Max) :
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Size / Dimension :
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±5%