CL01JTQ10N-S
- Manufacturer Part Number:
- CL01JTQ10N-S
- Manufacturer/Brand:
- Viking Tech
- Part of Description:
- FIXED IND 10NH 160MA 800MOHM SMD
- Manufacturer :
- Viking Tech
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 160 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 800mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 3.8GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.014" (0.35mm)
- Inductance :
- 10 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 500 MHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 13 @ 500MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Supplier Device Package :
- 0201
- Tolerance :
- ±5%