L-07W3N9CV4T
Manufacturer Part Number:
L-07W3N9CV4T
Part of Description:
FIXED IND 3.9NH 840MA 66MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
840 mA
DC Resistance (DCR) :
66mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.8GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
3.9 nH
Inductance Frequency - Test :
900 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±0.2nH