FSLU2520-R18KP2
- Manufacturer Part Number:
- FSLU2520-R18KP2
- Part of Description:
- FIXED IND 180NH 460MA 290MOHM SM
- Current Rating (Amps) :
- 460 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 290mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 540MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Inductance :
- 180 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 25.2 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Q @ Freq :
- 30 @ 25.2MHz
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Tolerance :
- ±10%