FSLU2520-12NKP2
- Manufacturer Part Number:
- FSLU2520-12NKP2
- Manufacturer/Brand:
- Toko America Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 12NH 690MA 170MOHM SMD
- Manufacturer :
- Toko America Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 690 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 170mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2.1GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Inductance :
- 12 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 1008 (2520 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 15 @ 100MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Supplier Device Package :
- 1008 (2520 Metric)
- Tolerance :
- ±10%