HFI-100505-12NJ
- Manufacturer Part Number:
- HFI-100505-12NJ
- Manufacturer/Brand:
- Jaro Components Inc.
- Part of Description:
- INDUCTOR 1.0X0.5X0.5MM 12NH
- Manufacturer :
- Jaro Components Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- DC Resistance (DCR) :
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Inductance :
- Inductance Frequency - Test :
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)