HFI-201209-2N2S
- Manufacturer Part Number:
- HFI-201209-2N2S
- Part of Description:
- FIXED IND 2.2NH 300MA 100MOHM SM
- Current Rating (Amps) :
- 300 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 100mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 4GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.043" (1.10mm)
- Inductance :
- 2.2 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Q @ Freq :
- 10 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Supplier Device Package :
- 0805 (2012 Metric)
- Tolerance :
- ±0.3nH