HFI-160808-18NJ
- Manufacturer Part Number:
- HFI-160808-18NJ
- Part of Description:
- FIXED IND 18NH 600MA 450 MOHM
- Current Rating (Amps) :
- 600 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 450mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Inductance :
- 18 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Q @ Freq :
- 12 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603 (1608 Metric)
- Tolerance :
- ±5%