PE-0402CL4N7STT
- Manufacturer Part Number:
- PE-0402CL4N7STT
- Part of Description:
- FIXED IND 4.7NH 300MA 200MOHM SM
- Current Rating (Amps) :
- 300 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 200mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 4GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Inductance :
- 4.7 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 8 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Supplier Device Package :
- 0402
- Tolerance :
- ±0.3nH