L-15W39NGV4E
Manufacturer Part Number:
L-15W39NGV4E
Part of Description:
FIXED IND 39NH 500MA 180MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.1GHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
39 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±2%