L-07W15NJV4T
Manufacturer Part Number:
L-07W15NJV4T
Part of Description:
FIXED IND 15NH 560MA 172MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
560 mA
DC Resistance (DCR) :
172mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.3GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
15 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
61 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±5%