L-14WR10JV4E
Manufacturer Part Number:
L-14WR10JV4E
Part of Description:
FIXED IND 100NH 400MA 630MOHM SM
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
630mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.4GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
100 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
35 @ 150MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±5%