L-14C2N7SV4T
Manufacturer Part Number:
L-14C2N7SV4T
Manufacturer/Brand:
Johanson Technology Inc.
Part of Description:
FIXED IND 2.7NH 300MA 200MOHM SM
Manufacturer :
Johanson Technology Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8.6GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
2.7 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.3nH