L-07C68NJV6T
Manufacturer Part Number:
L-07C68NJV6T
Manufacturer/Brand:
Johanson Technology Inc.
Part of Description:
FIXED IND 68NH 100MA 2.2 OHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
100 mA
DC Resistance (DCR) :
2.2Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
68 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±5%