SH150S-3.00-25
- Manufacturer Part Number:
- SH150S-3.00-25
- Part of Description:
- FIXED IND 25UH 3A 40 MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 3 A
- DC Resistance (DCR) :
- 40mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.443" (11.25mm)
- Inductance :
- 25 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Size / Dimension :
- 0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%