SH150S-1.26-112
- Manufacturer Part Number:
- SH150S-1.26-112
- Part of Description:
- FIXED IND 112UH 1.26A 300MOHM SM
- Current Rating (Amps) :
- 1.26 A
- DC Resistance (DCR) :
- 300mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.388" (9.85mm)
- Inductance :
- 112 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Size / Dimension :
- 0.614" L x 0.591" W (15.60mm x 15.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%