TYA2520122R2M-10
- Manufacturer Part Number:
- TYA2520122R2M-10
- Part of Description:
- FIXED IND 2.2UH 1.9A 120MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.6A
- Current Rating (Amps) :
- 1.9 A
- DC Resistance (DCR) :
- 120mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.053" (1.35mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Tolerance :
- ±20%