SH50C-3.0-220
- Manufacturer Part Number:
- SH50C-3.0-220
- Part of Description:
- FIXED IND 220UH 3A 70 MOHM TH
- Current Rating (Amps) :
- 3 A
- DC Resistance (DCR) :
- 70mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 1.382" (35.10mm)
- Inductance :
- 220 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 1.252" L x 0.701" W (31.80mm x 17.81mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%