SH50F-1.4-220
- Manufacturer Part Number:
- SH50F-1.4-220
- Part of Description:
- FIXED IND 220UH 1.4A 380 MOHM TH
- Current Rating (Amps) :
- 1.4 A
- DC Resistance (DCR) :
- 380mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.492" (12.50mm)
- Inductance :
- 220 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.669" Dia (17.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%