SH50C-3.0-100
- Manufacturer Part Number:
- SH50C-3.0-100
- Part of Description:
- FIXED IND 100UH 3A 40 MOHM TH
- Current Rating (Amps) :
- 3 A
- DC Resistance (DCR) :
- 40mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 1.059" (26.90mm)
- Inductance :
- 100 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.949" L x 0.598" W (24.10mm x 15.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%