SH50F-3.0-47
- Manufacturer Part Number:
- SH50F-3.0-47
- Part of Description:
- FIXED IND 47UH 3A 50 MOHM TH
- Current Rating (Amps) :
- 3 A
- DC Resistance (DCR) :
- 50mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.492" (12.50mm)
- Inductance :
- 47 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.669" Dia (17.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%